Zpravodaj města Jilemnice

Články o naší činnosti naleznete na této webové adrese
http://www.mestojilemnice.cz/cz/jilemnice/zpravodaj-mesta/archiv-vytisku/

zejména v těchto číslech

4/2012, 3/2012, 1/2012, 11/2011, 4/2011, 3/2011, 2/2011. 11/2010
celý článek
Den neziskovek 2009Tradiční kuchařka z KrkonošDen Země 2012_pozvanka

Časopis Krkonoše-Jizerské hory

Přispíváme do regionálního, celostátně distribuovaného periodika, které vydává Správa KRNAP ve Vrchlabí.

celý článek
Krkonošská sezóna

Krkonošská sezóna

Ohlédnutí za Krasojízdami na rohačkách

První Krasojízdy, pořádané MAS "Přiďte pobejt!ů (to se bohužel z článku vytratilo), se vydařiliy. Více viz text.

celý článek
Krkonošská sezóna

Krkonošská sezóna

Pod titulkem Kam putují evropské peníze a Za radovánkami i vzděláváním se naše MAS představuje v časopise Svazku měst a obcí Krkonoš

celý článek

Krkonošský deník 10.11.2010

Den neziskovek přinesl celou řadu zážitků

Jilemnice – Autobusem po zajímavých místech Jilemnicka se vydali zájemci s občanským sdružením MAS Přijďte pobejt. Na vybrané trase s řadou zajímavých zastavení se sešlo třicet zájemců.

Občanské sdružení MAS Přijďte pobejt nabízí každoročně pohled do života místních spolků a sdružení, soukromých muzeí, do dílen šikovných řemeslníků a zastavení u zajímavých památek.

Také sobotní exkurze v rámci Dne neziskovek po zajímavých místech Jilemnicka účastníky protáhla krajem od Čisté až po Rokytnici nad Jizerou. Většina z třiceti zájemců vytrvala od osmi hodin až do večerního posezení nad kyselem a sejkorami.

Účastníci letos měli možnost blíže poznat kostelík sv. Prokopa v Čisté u Horek, nově otevřené zemědělské muzeum ve Studenci. Poslouchali poudačky divadelního sdružení Montalban a poznali kulturní památky v Horní Branné. „Setkali jsme se i s dobrovolnými hasiči ve Valteřicích a Rokytnici nad Jizerou, vypravili jsme se k opravené kapličce s alejí na Kostelním vrchu v Rokytnici a zastavili se v keramickém krámku u paní Pohořalé. Příležitost vyrobit si svou svíčku dostali všichni v Domě dětí a mládeže Pod střechou,“ přiblížila program za organizátory akce Zdeňka Flousková.celý článek

Krkonošský deník 8.12. 2008

Cesta za poznáním neziskových organizací
Jilemnice - Představit veřejnosti činnost zajímavých spolků a sdružení regionu měl za cíl sobotní Den neziskovek. Pořadateli byli členové občanského sdružení MAS Přijďte pobejt.
 „Autobus odjížděl po osmé hodině od jilemnického nádraží, a přestože počasí výletu moc nepřálo, byl z větší části zaplněn. Celkem jsme navštívili šest míst s širokým záběrem činností. Kdo chtěl, mohl absolvovat jen část cesty a na kterékoliv zastávce nastoupit či vystoupit,“ potvrdil jeden z organizátorů, Luboš Jiřiště.
Účastníci tak zavítali do Muzea a galerie ve Františkově, za členy Divadelního spolku ve Vysokém nad Jizerou, na farmu Hucul na Janově Hoře, mezi jilemnické skauty, do mateřského centra Barvínek v Čisté u Horek , a k dobrovolným hasičům v Nedaříži. Zde v Kulturním domě také na závěr proběhla prezentace dalších sdružení. K účastníkům sobotního Dne neziskovek se připojily i členky Jilemnického spolku paní a dívek, který udržuje tradici dobového oblékání. „Akce se vydařila a doufám, že začínáme s pěknou tradicí. Určitě bychom to rádi zopakovali“, dodal Luboš Jiřiště.
Autor: Aleš Vaníček

 

 

celý článek

Krkonošský deník 3.12.2008

Přijďte pobejt mezi neziskovky
Jilemnice - Poznat činnost spolků a sdružení v regionu mohou zájemci tuto sobotu. Občanské sdružení Přijďte pobejt pořádá Den neziskovek.
V jeho rámci účastníci navštíví například Muzeum a galerii ve Františkově, Divadelní spolek Krakonoš ve Vysokém, Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé i skautské středisko Jilm. Odjezd autobusu je v 8.15 hodin z autobusového nádraží v Jilemnici. „Exkurze je zdarma, účastníci si hradí pouze oběd na farmě Hucul. Lidé také mohou po trase průběžně nastupovat i vystupovat. Závěr bude v Kulturním domě v Nedaříži, kde v 17 hodin začnou krátké prezentace dalších spolků,“ potvrdil program jeden z organizátorů Luboš Jiřiště.
Autor: Redakce

 

celý článek

Krkonošský deník 3.10. 2008

Do užšího výběru se dostalo 10 projektů
Jilemnice - První žadatelé o finance z Programu rozvoje venkova (osa IV Leader), které během příštích let rozdělí Místní akční skupina (MAS) „Přijďte pobejt!“, budou moci brzo začít realizovat své plány. 
Výběrová komise minulý týden navrhla desítku z celkem 16 předložených projektů. Pořadí odsouhlasil programový výbor, seznam konkrétních akcí musí ještě potvrdit valná hromada sdružení. Ta je na programu příští čtvrtek. Na první výzvu celkem připadne 5, 6 milionů korun. Mezi desítkou projektů, jež podle všeho v první kole uspějí, je třeba iniciativa Jilemnicka – svazku obcí vytvořit souhrnný přehled o sakrálních a drobných stavebních památkách v regionu.

Patrně se dočká i Čistá u Horek, která hodlá zrestaurovat věžní hodiny na škole, nebo projekt Horek u Staré Paky na opravu historických soch v obci. Do roku 2013 rozdělí jilemnická MAS mezi žadatele dohromady 70 milionů korun. „Každý rok budou určitě vypsány minimálně dvě výzvy, někdy se uvažuje možná i o třech,“ sdělila členka skupiny Zdeňka Flousková.
Autor: Tomáš Plecháč

celý článek
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova