Krkonošský deník 8.12. 2008

Cesta za poznáním neziskových organizací
Jilemnice - Představit veřejnosti činnost zajímavých spolků a sdružení regionu měl za cíl sobotní Den neziskovek. Pořadateli byli členové občanského sdružení MAS Přijďte pobejt.
 „Autobus odjížděl po osmé hodině od jilemnického nádraží, a přestože počasí výletu moc nepřálo, byl z větší části zaplněn. Celkem jsme navštívili šest míst s širokým záběrem činností. Kdo chtěl, mohl absolvovat jen část cesty a na kterékoliv zastávce nastoupit či vystoupit,“ potvrdil jeden z organizátorů, Luboš Jiřiště.
Účastníci tak zavítali do Muzea a galerie ve Františkově, za členy Divadelního spolku ve Vysokém nad Jizerou, na farmu Hucul na Janově Hoře, mezi jilemnické skauty, do mateřského centra Barvínek v Čisté u Horek , a k dobrovolným hasičům v Nedaříži. Zde v Kulturním domě také na závěr proběhla prezentace dalších sdružení. K účastníkům sobotního Dne neziskovek se připojily i členky Jilemnického spolku paní a dívek, který udržuje tradici dobového oblékání. „Akce se vydařila a doufám, že začínáme s pěknou tradicí. Určitě bychom to rádi zopakovali“, dodal Luboš Jiřiště.
Autor: Aleš Vaníček

 

 

Související externí odkazy:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova