Krkonošský deník 3.10. 2008

Do užšího výběru se dostalo 10 projektů
Jilemnice - První žadatelé o finance z Programu rozvoje venkova (osa IV Leader), které během příštích let rozdělí Místní akční skupina (MAS) „Přijďte pobejt!“, budou moci brzo začít realizovat své plány. 
Výběrová komise minulý týden navrhla desítku z celkem 16 předložených projektů. Pořadí odsouhlasil programový výbor, seznam konkrétních akcí musí ještě potvrdit valná hromada sdružení. Ta je na programu příští čtvrtek. Na první výzvu celkem připadne 5, 6 milionů korun. Mezi desítkou projektů, jež podle všeho v první kole uspějí, je třeba iniciativa Jilemnicka – svazku obcí vytvořit souhrnný přehled o sakrálních a drobných stavebních památkách v regionu.

Patrně se dočká i Čistá u Horek, která hodlá zrestaurovat věžní hodiny na škole, nebo projekt Horek u Staré Paky na opravu historických soch v obci. Do roku 2013 rozdělí jilemnická MAS mezi žadatele dohromady 70 milionů korun. „Každý rok budou určitě vypsány minimálně dvě výzvy, někdy se uvažuje možná i o třech,“ sdělila členka skupiny Zdeňka Flousková.
Autor: Tomáš Plecháč

Související externí odkazy:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova