Krkonošský deník 10.11.2010

Den neziskovek přinesl celou řadu zážitků

Jilemnice – Autobusem po zajímavých místech Jilemnicka se vydali zájemci s občanským sdružením MAS Přijďte pobejt. Na vybrané trase s řadou zajímavých zastavení se sešlo třicet zájemců.

Občanské sdružení MAS Přijďte pobejt nabízí každoročně pohled do života místních spolků a sdružení, soukromých muzeí, do dílen šikovných řemeslníků a zastavení u zajímavých památek.

Také sobotní exkurze v rámci Dne neziskovek po zajímavých místech Jilemnicka účastníky protáhla krajem od Čisté až po Rokytnici nad Jizerou. Většina z třiceti zájemců vytrvala od osmi hodin až do večerního posezení nad kyselem a sejkorami.

Účastníci letos měli možnost blíže poznat kostelík sv. Prokopa v Čisté u Horek, nově otevřené zemědělské muzeum ve Studenci. Poslouchali poudačky divadelního sdružení Montalban a poznali kulturní památky v Horní Branné. „Setkali jsme se i s dobrovolnými hasiči ve Valteřicích a Rokytnici nad Jizerou, vypravili jsme se k opravené kapličce s alejí na Kostelním vrchu v Rokytnici a zastavili se v keramickém krámku u paní Pohořalé. Příležitost vyrobit si svou svíčku dostali všichni v Domě dětí a mládeže Pod střechou,“ přiblížila program za organizátory akce Zdeňka Flousková.Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova