Summer Camp for Teachers

Summer Camp for Teachers

V termínu 19. - 23. 8. 2019 proběhne letní intenzivní konverzace anglického jazyka s rodilým mluvčím. Akce volně navazuje na aktivitu projektu Rodilý mluvčí ve výuce.

Tipy na vzdělávací akce

 

V rámci projektu můžeme realizovat různé vzdělávací akce (semináře, přednášky, workshopy, DVPP) pro pedagogy, nepedagogický personál škol i rodiče.

Znáte inspirativní lektory? Slyšeli jste o zajímavém tématu? A souvisí to s pedagogikou, výchovou nebo vzděláváním? Poraďte nám!

Řekněte nám, koho byste chtěli do území povat a když bude zájem z území, akci Vám objednáme.

Zde naleznete tabulku, do které můžete vpisovat Vaše nápady a podněty. Pokud Vám tento způsob nevyhovuje, napište nám klidně e-mail na: sulanova.lenka@gmail.com a my vše zařídíme.

VZDĚLÁVACÍ AKCE PROJEKTU

2. setkání malotřídek

Dne 11. 6. 2019 se uskuteční další ze setkání malotřídních škol z projektu MAP Jilemnicko II. Tentokrát se sejdeme v Základní škole Horská 256, Vrchlabí.

celý článek
Pozvánka_ Jak na jógu na ZŠ?

Jak na jógu ZŠ?

Dne 6. 6. 2019 se koná v rámci projektu MAP Jilemnicko II. workshop Jak na jógu na ZŠ?, který se uskuteční na Základní škole J. Harracha 97, Jilemnice od 16 do 18 hodin. Na workshopu se seznámíte s jednotuchými metodami a způsoby ke zklidnění dětí, relaxaci, dýchání apod., které můžete využít v hodině i o přestávce. Bližší informace naleznete v pozvánce.

celý článek
Jak na gramotnosti

Jak na gramotnosti

Projekt MAP Jilemnicko II. Vás zve na setkání s názvem Jak na gramotnosti, které se bude věnovat čtenářské a matematické gramotnosti a uskuteční se  dne 21. 5. 2019 od 14:30 do 16:30 na Městském úřadě Jilemnice (zasedací sál, 2. patro). Lektorem bude Mgr. Milan Rambousek, ředitel Libereckého inspektorátu ČŠI a představí Vám aktivity ČŠI na podporu gramotností, inspiraci a výstupy využitelné pro podporu rozvoje  gramotností ve škole. Seminář je realizován ve spolupráci s MAP pro správní obvod ORP Vrchlabí II. Bližší informace naleznete v pozvánce.

celý článek
Seminář Nepodceňujte dětské kreslení... ZRUŠENO!

Seminář Nepodceňujte dětské kreslení... ZRUŠENO!

Z důvodu malého počtu zájemců se seminář RUŠÍ!

Projekt MAP Jilemnicko II. Vás zve na seminář Nepodceňujte dětské kreslení aneb obraz jako zrcadlo dětského prožívání, který se uskuteční v pondělí 13. 5. 2019 od 9 do 17 hodin v Jilemnickém pivovaru (č. p. 1) v prostorách ICM Jilemnice (2. patro). Seminář povede Bc. Iva Pasková a je akreditovaný u MŠMT. V případě účasti si přineste obrázky dětí, abyste je mohli diagnostikovat. Podrobnosti naleznete v pozvánce. Přihlašovat se můžete ZDE nebo na e-mail: sulanova.lenka@gmail.com.

celý článek
2. Klub ředitelek/vedoucích učitelek MŠ

2. Klub ředitelek/vedoucích učitelek MŠ

Ve dnech 2. a 13. 5. 2019 se uskuteční 2. Klub ředitelek/vedoucích učitelek v MŠ, který bude tentokrát trochu netradičně rozdělen do 2 samostatných dnů. Je to z důvodu konání zápisů do MŠ. První den (čtvrtek 2. 5.) se uskuteční prohlídka MŠ Poniklá a především výměna zkušeností. Druhý den (pondělí 13. 5.) se uskuteční seminář Nepodceňujte dětské kreslení aneb Dětský obraz jako zrcadlo. Bližší informace naleznete v pozvánce a programu.

celý článek
Workshop Práce se třídou

Workshop Práce se třídou

MAP Jilemnicko II. zve všechny pedagogy z území (1. až 3. stupeň) na workshop Práce se třídou, který se uskuteční 10. 4. 2019 od 15 do 18 hodin v ZŠ Komenského 288, Jilemnice. Workshop je zacílen na poznání dynamiky třídy, klimatu třídy, metod a technik pro práci se třídou apod. Bližší informace naleznete v pozvánce.

celý článek

2. Klub ředitelů MŠ a ZŠ

Ve dnech 26. a 27. 3. 2019 se uskuteční 2. Klub ředitelů ZŠ a MŠ - výjezdní zasedání ředitelů zapojených do projektu MAP Jilemnicko II. Tato akce se koná v rámci tzv. aktivit implementace projektu a ředitelé se na něm seznámi s mnoha novinkami. Čeká na ně bohatý program a absolvují seminář Mgr. K. Pospíšilové na téma správní řád. Bližší informace naleznete v programu a pozvánce.

celý článek
Klub matematiků

Klub matematiků

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 od 14 do 16 hodin v Základní škole J. Harracha 97, Jilemnice se uskutečnil 1. KLUB MATEMATIKŮ - učitelů matematiky a zájemců o matematiku. Na setkání se sešly nadšené paní učitelky, které si vyměnily mnoho praktických informací o výuce matematiky (od učebnic až po známkování a testování). Bližší informace o probraných tématech naleznete na fotografii.

celý článek

Kulatý stůl na téma Škola pro všechny (rovné příležitosti ve vzdělávání)

Projekt MAP Jilemnicko II. Vás zve na kulatý stůl na téma Škola pro všechny, který si klade za cíl zodpovědět otázky spojené s rovnými příležitostmi ve vzdělávání. Kulatý stůl se uskuteční v pondělí 18. 2. 2019 od 14 hodin na Městském úřadě v Jilemnici (zasedací sál, 2. patro). Přijďte s námi diskutovat, jaké jsou rovné příležitosti na Jilemnicku!

celý článek

1. Klub ředitelek/vedoucích učitelek MŠ

Ve dnech 25. -26. 1. 2019 se uskuteční 1. Klub ředitelek/vedoucích učitelek v MŠ, který bude realizován za účelem setkání a výměny zkušeností učitelek MŠ a dále uspořádán seminář Jóga v MŠ. Bližší podrobnosti naleznete v pozvánce a programu.

celý článek

Setkání analytických pracovníků zapojených škol

Ve dnech 16. 1. a 22. 1. 2019 se uskuteční setkání analytických pracovníků škol zapojených do projektu MAP Jilemnicko II. Na tomto setkání budou pracovníci seznámeni s aktivitou Podpora škol v plánování a vyplňováním formuláře Popis potřeb škol. Ten bude za celé území projektu postihovat potřeby škol v oblasti čtenářské, matematické, digitální gramotnosti a financích.

celý článek

Proč dítě zlobí!

MAP Jilemnicko II. si Vás dovoluje pozvat na další akcim, která je tentokrát určena pro rodiče a pedagogy dětí v MŠ. Tématem semináře je věčná otázka Proč dítě zlobí? a Mgr. Stanislava Emmerlingová Vám na ni dá mnoho užitečných odpovědí. Akce se uskuteční ve středu 28. 11. 2018 od 16 hodin v MŠ Studenec. Přihlášky, prosím, zasílejte do 26. 11. 2018 na info@zsstudenec.cz. Podrobnosti naleznete v přiložené přihlášce.

celý článek

Setkání malotřídek Krkonoš

Dne 6. 12. od 14 do 16 hodin se uskuteční další ze série setkávání malotřídek západních a východních Krkonoš. Tentokrát se sejdeme v ZŠ Víchová nad Jizerou. Bližší informace nalezenete v pozvánce.

celý článek

1. Klub ředitelů

Ve dnech 15. - 16. 11. 2018 se uskuteční 1. Klub ředitelů - výjezdní zasedání ředitelů zapojených do projektu MAP Jilemnicko II. Tato akce se koná v rámci tzv. aktivit implementace projektu a ředitelé se na něm seznámi s novinkami v inkluzivním vzdělávání, vymění si informace a absolvují seminář Mgr. Hubatky. Program a pozvánka níže.

celý článek

Veřejné fórum MAP Jilemnicko II.

Pojďte si s námi se závěrem školního roku vypít kávu a nad kávou:

 

* si popovídat o vizi vzdělávání na Jilemnicku,

* se setkat se s kolegy, či nové kolegy poznat,

* zjistit možnosti pro Vaši školu, či Vás,

* zapojit se do projektu,

* a taky se o projektu dozvědět.

Pořádáme 2 veřejná fóra. Vyberte si, prosím, lokalitu, která Vám vyhovuje:

 

1) ZŠ Jablonec nad Jizerou / pondělí 11. 6. 2018 / 14:00 -15:00

2) MěÚ Jilemnice (1. patro) / pondělí 18. 6. 2018 /14:00 - 15:00


Přihlašujte se, prosím, na adrese: sulanova.lenka@gmail.com nebo na těchto odkazech: Jablonec nad Jizerou, Jilemnice. 


Bližší informace naleznete v pozvánkách!

Těšíme se na viděnou!

celý článek
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova